نظر سنجي بين صهيونيستها "اگر دست شما به مسلمانان برسد چه كار شان مي كنيد؟" صهيونيستها :همه مسلمانان راقطعه قطعه مي كنيم America the Great Satan اسلام دین جاودان
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
نویسندگان
جستجو
آرشیو مطالب
اللهم صل علی محمد وال محمد
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
فناعت مالی که تمام نمی شود/القناعه مال لا ینفد/ حضرت علی علیه السلام


روزی که امام رحمه الله علیه وفات کردند خیلی ها واهمه داشتند که بعد ازایشان چه می شود ،آیا مملکت آشوب می شود ،آیا باز دشمنان به ایران حمله می کنند ،آیادرکشور اغتشاش می شودو.....همه این تصورات به عظمت امام برمی گردد زیرا اوتوانست بعد ازقرنها طاغوتیان راکه اصلا کسی باور نمی کرد روزی دورانشان به اتمام برسد با کمک ایمان به خدای سبحان نابود سازد وانقلابی درجهان پدید آورد که کل جهان رابه لرزه درآورد.انقلابی که تمامی لایه های نظام طاغوتی را دگرگون می ساخت .

دشمنان باتصور به اینکه :اگر تغییری درایران پیش آید سطحی خواهد بود وما می توانیم بعدازمدتی  بر ایران مستولی شویم شاید اندک امیدی دردلشان بود ولی امام رحمه الله علیه چنان برنامه ریزی داشتند که هرگز دشمن فکرش راهم نمی کرد/امام باتوکل به خدا ویاری جستن ازامام عصر عجل الله تعالی علیه برآنان پیروز گردید.همان چیزی که انقلابهای کنونی جهان مانند مصر،تونس،لیبی،....ازآن بی نصیبند وتازمانی که آنان رهبری قاطع ومتدین نداشته باشند هرآن احتمال تغییر درحرکتشان وجود دارد زیرا صهیونیستها وآمریکا یی ها و دیگر دشمنان اسلام نخواهند گذاشت پیروزی نصیبشان گردد.

این امام بود که با ساده زیستی،ادب مع الله،دشمن شناسی ودشمن ستیزی،استقامت دررسیدن به هدف،ایمان سرشار،عبادات شبانه وذوب درولایت معصومین بخصوص عشق به امام حسین علیه السلام و.....توانست بعد ازقرنها اسلام رازنده کند.اسلام درجهان توسط نام امام شناخته شد.

 حضرت امام از اینکه در سخنرانیها و نوشته‏ ها از ایشان تعریف بکنند، ناراحت مى‏شدند. یکبار فرمودند: من هر وقت‏ سخنرانى آقاى انصارى [آقاى شیخ محمدعلى] از رادیو پخش مى‏شود، رادیو را مى‏بندم، چون همه‏ اش تعریف از من است.

من عرض کردم آقا، ایشان چون در خدمت‏ شما هستند، هرکجا که مى‏روند، مردم مصرا از وى مى‏خواهند تا راجع به خصوصیات حضرتعالى بگویند. امام قانع نشد.

شبی امام چنان گریه می کرد که صدایش راهمه می شنیدند.وآن زمان مصادف بود با رحالت اقا مصطفی فرزندشان بعضی خیال می کردند امام برای پسرش گریه می کند ولی بعد ازمدتی حاج احمد اقا گفتند چند لحظه ای نماز شب آقا به تاخیر افتاده بود برای همین می گریند.

جمله معرف امام رحمه الله علیه:

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما اسیبی نرسد.برچسب ها : مصر،تونس،لیبی

 آیت‌الله تهرانی استاد اخلاق به مناسبت فرا رسیدن ماه نورانی رجب  می فرمایند:

روی عَنِ الباقِرِ (عَلَیهِ السَّلامُ) قال: لجابر الجُعفی، یا جابرَ: «مَن هذَا الَّذی سَأَلَ اللَه تَبارَکَ وَ تَعالی فَلَم یُعطِهِ أَو تَوَکَّلَ عَلَیهِ فَلَم یَکفِهِ أَو وَثِقَ بِهِ فَلَم یُنجِهِ» [بحارالانوار، جلد68، صفحه 138]

ای جابر! چه کسی از خداوند تبارک و تعالی درخواستی کرده و خداوند درخواست و خواهش او را نپذیرفته و به او عطا نکرده است؟ یا اینکه چه کسی به خداوند توکّل و تکیه کرده و خداوند او را کفایت ننموده است؟

از حضرت باقر (علیه‏السلام) روایت شده است که حضرت به جابر جُعفی فرمودند: ای جابِر! چه کسی است که از خداوند در خواست کند و خداوند به او عطا نکند؟!

حضرت می خواهند بفرمایند که چنین چیزی نشدنی است؛ «مَن هذَا الَّذی سَأَلَ اللَه تَبارَکَ وَ تَعالی فَلَم یُعطِهِ»، به تعبیر ما یعنی کسی را به من نشان بده که از خدا در خواست کرده و خدا به او عطا نکرده باشد؟!

«وَ مَن یَتَوَکَّلَ عَلَیهِ فَلَم یَکفِهِ»، نشانم بده ببینم! کیست که کارش را به خدا واگذار کند و خداوند او را کفایت نکرده و کارش را انجام ندهد؟!

«وَ مَن وَثِقَ بِهِ فَلَم یُنجِهِ» نشانم بده ببینم! کیست که اعتماد به خدا کند و تکیه گاهش خدا باشد، امّا خدا او را نجات ندهد و از گرفتاری رهایی نبخشد؟!

در اینجا سه سؤال پشت سر هم مطرح شده است؛ اگر کسی واقعاً از خداوند درخواست کند و غیر او را کارساز نداند، خدا هم عطا می‏کند، هم کفایت می‏کند و هم او را نجات می بخشد؛ در این شکّی نیست!

بله! در هر زمانی این طور است؛ امّا در برخی ظرف‏های زمانی اجابت تسریع می‌شود؛ برخی مکان‏ها هم همین طور هستند، مثلاً در مشاهد مشرّفه، مساجد و... زمان‏ها نیز مانند مکان‏ها، در سرعت اجابت مدخلیّت دارند.

یکی از زمان‌هایی که در بین سال به این مطلب اختصاص دارد، «ماه رجب» است. در روایتی از پیغمبراکرم است که حضرت فرمودند: خداوند، فرشته‏ای را در آسمان هفتم قرار داده است که: «یُقالُ لَهُ الدّاعی»، اسمش «جارچی» است. «داعی» به معنای جارچی، یعنی کسی که کارش جار زدن است.

وقتی ماه رجب وارد می‏شود، این فرشته از شب تا به صبح فریاد می‌زند:

«طُوبی لِلذّکِرین طُوبی لِلطّائِعینَ»، خوشا به حال کسانی را که در این ایّام و شب‏ها به یاد خدا بوده و ذاکر الله تعالی هستند و از او اطاعت می‏کنند. «وَ یَقُولُ اللهُ تَعالی»، آن ملک می‏گوید: خداوند شب‏های ماه رجب می‌فرماید: «وَیَقُولُ اللهُ تَعالی اَنَا جَلیسُ مَن جالِسَنی»، من هم‌نشین کسانی هستم که با من هم‌نشین شوند!

«وَ مُطیعُ مَن اَطاعَنی»، این خیلی بالاست! اطاعت می‏کنم کسانی را که از من اطاعت ‏کنند!

«وَ غافِرُ مَن اَستَغفَرَنی»، می آمرزم کسانی را که از من درخواست غفران و آمرزش نمایند!

«اَلشَّهرُ شَهری وَ اَلعَبدُ عَبدی وَ الرَّحمَة رَحمَتی»، این ماه، ماه من است! بنده، بندۀ من است! و رحمت، رحمت من!

«مَن دَعانی فی هذَا الشَّهر ِ اَجَبتُهُ»، هر کس در این ماه، مرا بخواند و صدایم بزند، جوابش می گویم!

«وَ مَن سَئَلَنی اَعطَیتُهُ»، اگر کسی از من درخواستی کند به او عطا می‏نمایم!

«وَ مَن ِ اَستَهدانی هَدَیتُهُ»، اگر کسی از من راهنمایی بخواهد او را راهنمایی می‏کنم!

این روایت، روایت مفصّلی است. می‏فرماید: من این ماه را ریسمانی بین خود و بنده‏ام قرار داده‌ام، «وَ فَمَنِ اعتَصَم َ بِهِ وَصَلَ اِلیَّ»، هر کس این ریسمان را بگیرد، به من می رسد. ماه رجب، ماه خداوند، ماه رحمت خداوند و وسیله‏ای برای رسیدن به خداوند می‏باشد.

در روایتی امام صادق‏(علیه‏السلام) از پیغمبر اکرم نقل می فرماید که: ماه رجب، ماه استغفار امّت من است؛ بعد می‌فرماید: رجب را «اَصبّ» گویند، چون رحمت خدا در این ماه به امّت من زیاد ریزش می‌کند؛ ماه رجب چنین ماهی است. لذا حضرت فرمودند: زیاد در این ماه بگویید: «اَستَغفُرِ اللهَ وَ اَسئَلُهُ التَّوبَةَ»؛ ایشان برای استغفار دیگر سقف هم نمی‌گذارند، بلکه می‌فرمایند: زیاد استغفار کنید و در این ماه از رحمت الهی که بر شما ریزش می‌کند بهره بگیرید!

*دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله مجتبی تهرانیبرچسب ها : فرشته‏ای را در آسمان هفتم قرار داده است ، «جارچی» (داعی) ، اَصبّ