نظر سنجي بين صهيونيستها "اگر دست شما به مسلمانان برسد چه كار شان مي كنيد؟" صهيونيستها :همه مسلمانان راقطعه قطعه مي كنيم America the Great Satan اسلام دین جاودان
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
نویسندگان
جستجو
آرشیو مطالب
اللهم صل علی محمد وال محمد
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
فناعت مالی که تمام نمی شود/القناعه مال لا ینفد/ حضرت علی علیه السلام


مدتها بود نظر یکی از دوستان  غرب کشور درذهنم جولان می داد/

ایشان معتقد بودند که چرا اجاز نمیدهند ما با لباس ...و محلی وارد دانشگاه ها بشویم واین را نوعی تبعیض می دانست هرچند برایشان توضیح دادیم که قانون دانشگاه باید برای تمامی دانشجویان محترم باشد( متاسفانه درخیلی ازدانشگاهها همون قوانین مصوب دینی رعایت نمیشه)ورعایت آنها نشان ادب وفرهنگ عمومی واجتماعی ماست ..ایشان نخواستندن بپذیرند ودرقبول آن متاسفانه مقاومت می کردند./

 

 

ترجمه: لباس فرم (دانشجویی)، هویت شماست!

حتی بعضی دانشجویان درحال حاضر با قیافه های عجیب وغریب وارد دانشگاه می شوند (وبقول یکی ازدوستانم که دریکی ازدانشگاه ها تدریس میکنند)به نحوی لباس می پوشند که انسان شرمش می آید بگوید استاد فلان کلاس است.

جالب اینکه خیلی از این بزرگواران هم خودشان را درخفقان میدانند ومعتقدند بایدمانند  دانشگاه های معروف دنیا  با آنان برخود شود.

بدین سبب بهتر دیدم نوع پوشش وقوانین حاکم دربعضی ازدانشگاه های معروف جهان را برایتان بگذارم شاید بهتر بتوانیم به تفکرات اشتباه خیلی ها پاسخی بدهیم.  

 
* دانشگاه تگزاس‌ آمریکا (US Texas State University):

 

  ضوابط پوششی در قالب Dress Code به اطلاع دانشجویان می رسد.

ادامه را خوب بخوانیدبرچسب ها : نحوه پوشش دردانشگاه ، پوشش دردانشگاه تگزاس ، پوشش دردانشگاه هاروارد ، دانشگاه آکسفورد انگلستان(oxford university):

امیرالمومنین علیه السلام دیدند که فردی دعای طولانی می خواند

( البته خواندن دعای طولانی خوب است بشرطی که وقت باشد) فرمودند: خدایی که دعای طولانی را اجابت می کند دعای کوتاه را هم اجابت می کند. دین ما دین آسانی است و پیامبر ما سخت گیر نبوده است . (ما درعبادت ها نباید سخت بگیریم بلکه باید آنرا آسان بگیریم)

امام فرمود :من همه ی دعاها را دراین جمله خلاصه می کنم
اَلْحَمْدُ للَّهِ‏ِ عَلى‏ کُلِّ نِعْمَةٍ وَاَسْئَلُ اللَّهَ مِنْ کُلِّ خَیْرٍ. وَ اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ کُلِّ شَرٍّ وَ اَسْتَغْفِرُ اللَّهَ مِنْ کُلِّ ذَنْبٍ.
ستایش خداى را بر هر نعمتى و از او خواهم هر خیرى را و پناه برم به خدا از هر شرى و آمرزش خواهم از خدا از هر گناهى/برچسب ها : اَلْحَمْدُ للَّهِ‏ِ عَلى‏ کُلِّ نِعْمَةٍ

حکم سعدالدین نزارى معاصر با شیخ مصلح الدین ، سعدى شیرازى بوده . این دو بزرگ با یکدیگر رفت و آمد و آمیزش مخصوصى داشتند به طورى که شیخ سعدى دوبار براى دیدن شیخ به شیراز رفت . سعدى در مقام تجلیل و پذیرائى او بر آمد به اندازه اى در تشریفات مهماندارى تکلف ورزید و خود را به مشقت انداخت که حکیم چندانى در شیراز توقف نکرد. در موقع حرکت به شیخ گفت ما که رفتیم اما شرط مهمان نوازى این نبود که معمول داشتید. شیخ از این سخن در شگفت شد و پوزش خواست .

هنگامى که سعدى براى دیدار حکیم به قهستان سفر کرد و به شهر بیرجند وارد شد، حکیم را در مزرعه فوادج یافت که مشغول زراعت بود. حکیم سعدى را به خانه فرستاد و خود همچنان مشغول انجام کار کشاورزى بود تا فراغت حاصل کرد. در پذیرائى شیخ هیچگونه تکلیفى به خود راه نداد و به طور معمول پذیرائى نمود. تهیه خوراک و لوازم مهمانى را آنقدر ساده و بى پیرایه گرفت که شیخ سه ماه در بیرجند ماند. در آن هنگام خیال حرکت کرد. حکیم به دوستان خود گفت اینک شیخ به فکر مراجعت است آنچه شرط پذیرائى است بجا آورید. یک ماه بزرگان بیرجند به پذیرائى شیخ پرداختند و دعوت ها کردند و در مراسم تشریفات مقدم او کوشیدند. در موقع حرکت حکیم ، شیخ گفت شرط مهمان نوازى این است که خالى از تکلف باشد تا مهمان را توقف میسر گردد.

ازتاریخ قهستانبرچسب ها : مهمان نوازی