نظر سنجي بين صهيونيستها "اگر دست شما به مسلمانان برسد چه كار شان مي كنيد؟" صهيونيستها :همه مسلمانان راقطعه قطعه مي كنيم America the Great Satan اسلام دین جاودان
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
نویسندگان
جستجو
آرشیو مطالب
اللهم صل علی محمد وال محمد
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
فناعت مالی که تمام نمی شود/القناعه مال لا ینفد/ حضرت علی علیه السلام


 


امیرالمؤمنین امام على علیه السلام فرمود:

او (فاطمه سلام الله علیها) با وجود اینکه از محبوبترین اشخاص در نزد رسول خدا (صلى الله علیه و آله) بود ولى خدمتکارى نداشت و خود کارهاى منزل را انجام مى داد، او با مشک آب مى آورد تا آنجا که اثر بند آن در شانه و سینه او باقى مانده بود و آنقدر خانه را جارو کرد که غبار، تمام لباس هایش را در بر گرفته بود، و آنقدر در زیر دیگ غذا آتش افروخته بود که لباس هایش رنگ عوض کرده و بوى دود مى داد؛ هنگامى که سختى هاى او بیشتر شد، به او گفتم: چرا نزد پیامبر (صلى الله علیه و آله) نمى روى و از او کنیزى نمى خواهى تا در کارهاى خانه به تو کمک کند؟

حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به نزد رسول خدا (صلى الله علیه و آله) رفت تا در این باره با وى سخن بگوید، ولى از آن جهت که اشخاصى نزد پیامبر بودند، چیزى نگفته به خانه بازگشت .
پیامبر که دریافته بود فاطمه براى عرض حاجتى به نزد وى آمده ، صبح روز بعد به نزد ما آمد و از فاطمه درباره علت مراجعه روز گذشته اش سوال نمود. و من آنچه را که بین خودم و فاطمه صحبت شده بود، به رسول خدا (صلى الله علیه و آله) عرض کردم .
رسول خدا (صلى الله علیه و آله) فرمود: اى فاطمه ! به تو چیزى را عطا کنم که از خدمتکار و دنیا با آن چه در آن است بهتر باشد. بعد از نماز سى و چهار مرتبه الله اکبر، سى و سه مرتبه الحمدلله و سى و سه مرتبه سبحان الله بگو. این کار براى تو بهتر است از آن چه در دنیا مى خواهى و آن چه در آن است. در این حال فاطمه سه بار گفت: از خدا و رسولش راضى شدم و چنین خواهم کرد. (۱)


برچسب ها : فلسفه وثواب تسبیحات فاطمه زهرا سلام الله علیه ها ، روش ختم صحیح تسبیح

امام کاظم ‏علیه السلام: أبلِغ خَیراً و قُل خَیراً ولا تَکُن أمُّعَةً؛

خیر برسان و سخن نیک بگو و سست رأى و فرمان‏برِ هر کس مباش.

امام کاظم ‏علیه السلام: عَونُکَ لِلضَّعیفِ أفضَلُ الصَّدَقَةِ؛

کمک کردن تو به ناتوان، بهترین صدقه است.

این مقطع (عصر امام موسی کاظم)سی وپنج ساله از صدوچهل وهشت تا صدوهشتادوسه هجری  یعنى دوران امامت حضرت ابی الحسن موسی بن جعفرعلیه السلام یکی از مهمترین مقاطع زندگی نامة ائمه علیهم السلام است.

چیزى که مى توانست مبارزه و حرکت فکرى و سیاسى اهل بیت علیهم السلام و یاران صدیق آنان را مجال رشد و استمرار بخشد،

1- تلاش خستگی ناپذیر و جهاد خطیر آن بزرگواران بود

2-توسل به شیوة الهى تقیّه.

سه هدفی که حضرت وتمام ائمه در ابعاد زندگی خویش در تحقق آنها بودند:

1-    تبیین اسلام ناب و تفسیر صحیح قرآن و ارائه­ تصویری روشن از معرفت اسلامی

2-    تبیین مسئله­ امامت و حاکمیت سیاسی در جامعه­ اسلامی

3-    تلاش وکوشش برای تشکیل آن جامعه وتحقق بخشیدن به هدف پیامبرمعظم اسلام وهمه پیامبران(ص)

 
تلاش خستگی ناپذیر و توسل به شیوة تقیّه

زندگی موسی بن جعفر یعنی امامت موسی بن جعفر در سخت ترین دورا نها شروع شد. هیچ دورانی به گمان من بعد از دوران امام سجاد، به سختی دوران موسی بن جعفر نبود.     

(ازکتاب انسان 2250ساله مقام معظم رهبری )برچسب ها : کمک کردن تو به ناتوان، بهترین صدقه است ، تلاش خستگی ناپذیر و توسل به شیوة تقیّه ، سه هدفی که حضرت امام موسی بن جعفر و ، أبلِغ خَیراً و قُل خَیراً ولا تَکُن أمُّعَةً؛

قال امیر المؤمنین علی(ع):

بر الوالدین اکبر فریضة.

امیر المؤمنین علی(ع) فرمود:

بزرگترین و مهمترین تکلیف الهی نیکی به پدر و مادر است.

میزان الحکمة، ج 10، ص 709.

 

 

 

سفارش پروردگاربه موسی”ع″:

 

خداوند به موسی “ع″ وحی نمود که همانا کسی که به پدر ومادر نیکی کند و مرا ترک کند اسم وی را نیکوکارمی نویسم. وکسی که مرا نیکی کند وپدرومادرش راواگذارد وی را عاق می نویسم.  برچسب ها : روز پدر مبارکتان ، سفارش پروردگاربه موسی”ع″: ، بزرگترین و مهمترین تکلیف الهی نیکی به پدر و مادر ا ، بر الوالدین اکبر فریضة