آیا این کار نوعی شرک یا همان بت پرستی و عبادت غیر خدا نیست ؟

جواب :

در جواب این شبهه ابتدا به حدیثی منقول از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) که در کتب خود اهل سنت آمده است اشاره می کنیم : «جُعِلَت لِیَ الاَرضُ مَسجِداً و طَهُوراً» (صحیح بخاری، جلد 1، صفحه 91) یعنی زمین برای من محل سجده و طهارت (تیمم) قرار داده شده است.

دلیل دوم اینکه در احادیث متعددی از خود اهل سنت نقل شده سیره پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و اصحاب ایشان سجده بر زمین بوده است . مثلا احمد ابن حنبل در روایتی از یکی همسران رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل می کند : « پیامبر  (صلی الله علیه و آله و سلم) بر قطعه حصیری نماز میخواندند و سجده می کردند » (مسند احمد بن حنبل، جلد 6،صفحه 331) .

در ضمن اگر شیعیان از مهر استفاده می کنند به این دلیل است که آن مهر قسمت پاک و طاهر کوچکی از خاک زمین است که آنرا جدا می کنند تا همیشه در دسترس باشد.

ظهر عاشورا  تربت کربلا  شهادت مولا

شیعیان می توانند برروی زمینی که خاک پاک ویا آجر ویا شن وریگ وسنگ و....باشد سجده کرده ونماز بخوانند وواجب نیست حتما ازمهر استفاده کنند آنگونه که خیلی ها اشتباه کرده اند وخیال می کنند استفاده ازمهر واجب است نه خیر ماهم به راحتی می توانیم برروی حصیری سجده کنیم ونمازمادرست است ولی هدف از استفاده ازمهر انگیزه دیگری دارد که تاحدودی گفته شد.

راستی برادران اهل تسنن می دانند کدام یک ازچهار فرقه اهل سنت مثل شیعیان دستهای خود راقلاب نمی کنند ونماز می خوانند ؟چرا دربین چهار گروه یکی مثل شیعیان است؟چرا شافعی به شیعیان نزدیک است واختلاف کمتری داردو........ماهم می توانیم نمازها رادروقت مخصوص خود بخوانیم وآن راافضل می دانیم .مانیز درشرایطی می توانیم نمازرابدون مهربخوانیم و....اشتباه نکنید.......برچسب ها : مهر نماز-مالکی وشافعی وشیعه