حیوان همتراز با انسان

گاهی حیوان همتراز باانسان می شود وگاهی نیز ازانسان برتر است پس وای به حال چون منی که ازجهنم بهشتی راببینم که سگی درآن باآسایش نشسته وخری به راحتی درآن می خرامد اما من دررنج وتعبم.

لا حول و لا قوة الا بالله  هو العلی العظیم و  صلی علی محمد و اله الطاهرین

در روایتی در تفسیر علی بن ابراهیم آمده است که :
امام صادق (ع) فرموده : از حیوانات دنیایی در بهشت تنها چند حیوان خواهد بود:
۱) الاغ بلعم بن باعور (که توسط بلعم کشته شدزیرامی خواست سوارش شود وبالای کوه ،حضرت موسی رانفرین کند وقتی الاغ ازنیتش باخبر شد همانجا ماند بلعم آنقدر اورا زد تابرورد که به خواست خدا آلاغ زبان گشود وگفت :تومی خواهی من توراسواری دهم تا بعد پیامبر مرانفرین کنی ،هرگز نخواهم رفت .سپس بلعم که متسجاب الدعوه بود وغرور اوراگرفته بود آنقدر الاغ را زد تا اینکه مرد)
۲) ناقه حضرت صالح
۳)گرگ حضرت یوسف
۴) سگ اصحاب کهف.۱  (سگ اصحاب کهف روزی چند  پی نیکان گرفت ومردم شد)
بعضی هم گفته اند : گوسفند قربانی هابیل و گوسفند قربانی حضرت ابراهیم (ع) که به جای حضرت اسماعیل ذبح کرد وارد بهشت خواهند شد و احتمالا حیوانات دیگری هم باشند.

۱)تفسیر علی بن ابراهیم ٬ ص ۳۹۴    -     بحار ٬ ج۸ ٬ ص ۱۹۵

/ 2 نظر / 15 بازدید
محسن

اگه میشه به سوالاتم پاسخ بده یابرایم ایمیل کن متشکر

ایمان

وبلاگ مهدویت، نقد شیخیه و بهائیت با مطالب زیر به روز است: ۱. رابطه آقا خان نوری با حسینعلی بهاء ۲. ۷۷۰ اشکال آیت الله مکارم شیرازی بر قرآن های عثمان طه ۳. مجازاتهای عادلانه به سبک بهائی ۴. بهائیت و کارهای حرامی که مجازات ندارد و ۴۱۶ پست دیگر… از شما دوست عزیز و مخاطبان ‘گرامیتان دعوت می کنم تا روزانه به وبلاگ: مهدویت، بررسی و نقد شیخیه، بابیت و بهائیت سر بزنید و ما را از نظرات سازنده خود بهره مند سازید. در ضمن از شما دعوت می کنیم تا از مطالب وبلاگمان جهت ترویج فرهنگ مهدویت استفاده کنید. در صورتی که ما با تبادل لینک ندارید، می توانید ما را لینک کرده و خبر دهید تا شما را با افتخار لینک کنیم. پیوسته منتظر شما هستیم.. MAP