چرا شیعیان در نماز از مهر استفاده می کنند

آیا این کار نوعی شرک یا همان بت پرستی و عبادت غیر خدا نیست ؟

جواب :

در جواب این شبهه ابتدا به حدیثی منقول از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) که در کتب خود اهل سنت آمده است اشاره می کنیم : «جُعِلَت لِیَ الاَرضُ مَسجِداً و طَهُوراً» (صحیح بخاری، جلد 1، صفحه 91) یعنی زمین برای من محل سجده و طهارت (تیمم) قرار داده شده است.

دلیل دوم اینکه در احادیث متعددی از خود اهل سنت نقل شده سیره پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و اصحاب ایشان سجده بر زمین بوده است . مثلا احمد ابن حنبل در روایتی از یکی همسران رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل می کند : « پیامبر  (صلی الله علیه و آله و سلم) بر قطعه حصیری نماز میخواندند و سجده می کردند » (مسند احمد بن حنبل، جلد 6،صفحه 331) .

در ضمن اگر شیعیان از مهر استفاده می کنند به این دلیل است که آن مهر قسمت پاک و طاهر کوچکی از خاک زمین است که آنرا جدا می کنند تا همیشه در دسترس باشد.

ظهر عاشورا  تربت کربلا  شهادت مولا

شیعیان می توانند برروی زمینی که خاک پاک ویا آجر ویا شن وریگ وسنگ و....باشد سجده کرده ونماز بخوانند وواجب نیست حتما ازمهر استفاده کنند آنگونه که خیلی ها اشتباه کرده اند وخیال می کنند استفاده ازمهر واجب است نه خیر ماهم به راحتی می توانیم برروی حصیری سجده کنیم ونمازمادرست است ولی هدف از استفاده ازمهر انگیزه دیگری دارد که تاحدودی گفته شد.

راستی برادران اهل تسنن می دانند کدام یک ازچهار فرقه اهل سنت مثل شیعیان دستهای خود راقلاب نمی کنند ونماز می خوانند ؟چرا دربین چهار گروه یکی مثل شیعیان است؟چرا شافعی به شیعیان نزدیک است واختلاف کمتری داردو........ماهم می توانیم نمازها رادروقت مخصوص خود بخوانیم وآن راافضل می دانیم .مانیز درشرایطی می توانیم نمازرابدون مهربخوانیم و....اشتباه نکنید.......

/ 5 نظر / 31 بازدید
محمد

السلام علی الحسین وعلی علی بن الحسین وعلی اولاد الحسین وعلی اصحاب الحسین

تالار گفتمان اویتـا

با سلام .. شما به تالار گفتمان اويتّا، انجمن ايرانيان دعوت شده ايد. با ثبت نام در اين تالار شما مي توانيد در بحث ها شرکت کرده و از مطالب سايت استفاده کنيد. تالار گفتمان اويتّا داراي بخش هاي شامل جديدترين اخبار سراسر دنيا، جديدترين مطالب علمي، بخش نرم افزار و سخت افزار و مطالب کامپيوتري، موبايل، دانلود جديد ترين کتاب ها و مجلات، ادبيات رمان و داستان کوتاه، سينما، موسيقي،ورزش،درس و دانشگاه،سلامت و پزشکي،مطالب طنز،آشپزي و خانواده و داراي بخش جداگانه جهت سرگرمي و دوستيابي مي باشد

غریب آشنا

سلامی گرم و فراوان درود با انسان ، حیوان ناطق یا حیوان حیوان ؟! بروزم! [لبخند][گل]

قلی

سلام، همینه میدانی شافعی به شیعه نزدیک است و در چنبره سیاست چه بر سر این این نزدیکان مذهبی ما آماد و چه مظلومانه به کفرو خیانت محکوم شدند خدا را شکر میکنم. آلودگی به سیاست چنان وحشتناک است که من در میان همکارانم وقتی میگویم شافعی ها سید هستند، به امام رضا متوسل میشوند و .... هیچقوت باور نمیکنند، تعفن کثافت سیاست، دین و اخلاق مردم را هدف گرفته تا دجال آخر الزمان به راحتی ظهور کند. از اینکه مینویسی خوشحالم . فقط مردم آمریکا نیستند که فرق بین کشور ایران و عراق را نیدانندو خواستار نابودی هر دو کشور هستند، اکثریت مردمان ایران اصالت ایرانی خود را نمیدانند مذاهب خود را نمیشناسند و کرد های غرب کشور را خائن میدانند . با وجود این مردم زمینه ظهرو دجال بسیار مهیاست. دجال نزدیک است.

کویر

[دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست]